O biegu


Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

https://www.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba/

AMBASADOREM BIEGU  jest Grzegorz Sudoł – olimpijczyk, znany polski lekkoatleta!

Bieg odbywa się pod patronatem wójta gminy Michałowice – Antoniego Rumiana.

Co rok we wrześniu zapraszamy do Więcławic wszystkich miłośników biegania, mniej i bardziej wprawnych, małych i dużych! Oferujemy  dystans 7,5 km (do szóstej edycji biegliśmy także na dystansie 12,5 km) oraz Zawody Biegowe dla dzieci.

Bieg jest pełną emocji namiastką „Camino”. Trasa biegu w znaczącej części pokrywa się z Małopolską Drogą św. Jakuba z Sandomierza do Tyńca, która jest odzwierciedleniem dawnej średniowiecznej drogi do Santiago de Compostela.

Jak Camino, to i muszle! Każdy uczestnik Biegu otrzyma medal – prawdziwą muszlę, symbol Drogi św. Jakuba.

Tradycyjnie już,  posiłkiem regeneracyjnym, będzie pyszny bigos! Jego smak wabi uczestników do wzięcia udziału w kolejnych odsłonach imprezy:-) Przekonajcie się sami! Czekają także zawody dla dzieci.

Zwycięzcy otrzymają interesujące nagrody, a szczęśliwcy bony od naszych sponsorów!

Organizatorem Małopolskiego Biegu Drogą św. Jakuba jest Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych  www.caminogalicja.pl.

 

Autorem logo biegu jest architekt Katarzyna-Karolak Sadowska

VII Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba!

START: WIĘCŁAWICE – 14 IX 2019 – godz. 12.00 – OGRODY PARAFIALNE

Bractwo św. Jakuba zaprasza do Więcławic (8 km od granic Krakowa) na Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba. Ambasadorem biegu jest znany polski lekkoatleta – Grzegorz Sudoł. Bieg odbywa się pod patronatem wójta gminy Michałowice – Antoniego Rumiana. Patronat medialny nad imprezą objęło między innymi „Radio Kraków” (na liście startowej jest już zapisany redaktor Grzegorz Bernasik). Profesjonalizm obsługi technicznej gwarantuje Timekeeper – firma z doświadczeniem w obsłudze imprez sportowych w całym kraju (zapewniamy wyniki online i SMS). Rejestracji na bieg można dokonać na naszej stronie internetowej http://biegdrogaswjakuba.pl na FB lub osobiście w Biurze Zawodów – Więcławice Stare, ul. Dworska 1 (budynek naprzeciw wejścia głównego do sanktuarium św. Jakuba) po kontakcie telefonicznym. Limit zgłoszeń wynosi 250 osób, przewidziano zniżki dla rodzin! Wśród uczestników rozlosujemy nagrody.

Opłata startowa:

30 zł – wpłata do dnia 31.07;

35 zł – wpłata do dnia 12.09  (przy wpłacie dokonanej krócej niż tydzień przed zawodami, zawodnik zobowiązany jest do przyniesienia potwierdzenia przelewu);

40 zł w dniu Biegu (w dniu Biegu płatność gotówką w Biurze Zawodów od godz. 09.00 do 11.00)!

Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba to pełna emocji namiastka „Camino”. Malownicze trasy biegu pokrywają się częściowo z małopolskim odcinkiem Camino de Santiago. Dostosowane są zarówno do możliwości bardziej wytrawnych jak i początkujących biegaczy.  Zapraszamy całe rodziny!

O godz. 10.00 odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zorganizuje „Koziołek” – Kamil Kozioł – trener G.O.A.T Team Michałowice (na dużym boisku sportowym w Więcławicach). Bieg główny wystartuje o godz. 12.00. O godz. 12.05 rozpocznie się Międzyszkolny Bieg Sztafetowy o Puchar Dyrektora ZS w Więcławicach.

W pakiecie startowym będzie znajdował się bidon z logo biegu. Posiłkiem regeneracyjnym będzie, tradycyjnie już, smakowity bigos. W cenie pakietu zapewniamy również kawę, herbatę i wodę mineralną. Gwarantujemy także profesjonalny fotoreportaż z imprezy – fot. Studio Jakubek Team.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz puchary (w kategoriach open i wiekowych). A wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu instytucji i dobrych ludzi. Dziękujemy za dofinansowanie imprezy gminie Michałowice oraz sponsorom: ŁUCCY Podkrakowskie Centrum Ogrodnicze, Osada Jurajska, sklepbiegacza.pl, Pharma CF, BSR oddział Michałowice, HOTEL MERCURE RACŁAWICE Dosłońce Conference & Spa, DYNA-TRANS, Napad.pl – ALARM-TECH SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ, MAŁOPOLANKA ZDRÓJ, Klub Jazdy Konnej „SZARY”, Klub Sportowy VIVA i srebrnym: PIZZA LIBERO, BAWISKLEP, ZDROWE CIACHO.

Czeka na Państwa trasa z pięknymi widokami i urozmaiconym terenem!

Zachęcamy do współtworzenia i wspierania biegu. Jesteśmy otwarci na Państwa uwagi, czekamy na facebookowe komentarze https://www.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba/oraz maile biegdrogaswjakuba@ gmail.com , zapraszamy również do Biura Zawodów.

 

Cele imprezy:

– Popularyzacja biegania;

– Promocja Małopolskiej Drogi św. Jakuba;

– Zaprezentowanie walorów krajobrazowych i turystycznych gminy Michałowice.

Parking:

Dojazd:

Dojazd autobusami komunikacji miejskiej w Krakowie nr 260 z przystanku „Prądnik Czerwony” do przystanku „Więcławie Stare (przystanek na żądanie), usytuowany w pobliżu sanktuarium św. Jakuba http://rozklady.mpk.krakow.pl/. Można dojechać również busem:

 http://stefan-bus.pl/index.htm